Wyprawka dla noworodka i niemowlaka

Wózki, butelki, podgrzewacze, łóżeczka, ubranka, smoczki i wiele, wiele innych rzeczy dla naszych dzieci.

Wyprawka dla noworodka i niemowlaka

Postautor: malaJu » 27 paź 2012, 21:05

Co warto kupić? Bez czego nie mozna się obejść, a co okazało się stratą pieniędzy? Jakie nowości pojawiły się na rynku? Dzielcie się spostrzeżeniami dla dobra innych mam :)
Awatar użytkownika
malaJu
Administrator
 
Posty: 10299
Rejestracja: 21 paź 2012, 19:37
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 722 times
Been thanked: 264 times

Re: Wyprawka dla noworodka i niemowlaka

Postautor: szaraczarownica » 28 paź 2012, 14:38

Absolutne hity u nas:
- termometr ThermoFlash LX 26 - trochę się biliśmy z myślami przed zakupem, ale teraz nie żałujemy pieniędzy
- monitor oddechu Angelcare AC300 - w zasadzie tu niekoniecznie konkretny model. Po prostu cieszymy się, że mamy jakąkolwiek formę zabezpieczenia
- niania AVENT SCD 505 - musieliśmy kupować na biegu, gdy wyeksmitowaliśmy Stasia do własnego pokoju i okazało się, że praktycznie nic nie słyszymy
- pajace - w sumie niepotrzebne mi pozostałe ubranka, może trochę wyjściowych. W domu ubieram Stasia tylko i wyłącznie w pajace
- kocyki polarowo-bawełniane z Tesco, polarowy kocyk z Ikea i welurowy kocyk kupiony w TKMaxxie - są rewelacyjne, mięciutkie, ciepłe

Rady ode mnie:
- do wyprawki do szpitala polecam pieluchy Pampers Premium Care. Głupia wzięłam Happy i babrałam się ze smółką. Jak raz mi Happy zabrakło i założyłam Premium Care, to stwierdziłam, że na głowę upadłam. Smółka ślicznie przeleciała przez tę siateczkę i na pupie prawie nic nie zostało i oszczędziłam sobie półgodzinnego czyszczenia tej smoły
- w ogóle nie polecam pieluch Happy - są twarde, grube, mało chłonne i w ogóle przemakają. Huggiesy są twarde i przemakają, a Babydream mnie się nie podobają bo są grube, mało chłonne i mojemu synkowi się jajka przyklejają do nich. Mam zapasy Huggiesów i Babydream, więc je zużyję, ale teraz nowe paczki kupuję już tylko Pampersy. Aktualnie stosujemy New Baby 2, ale mam taki zapas, że nabywam już od 3 wzwyż. Chętnie kupiłabym Premium Care ale niestety cena gra rolę, więc muszę je sobie odpuścić. Jak przejdziemy na 3, to wypróbuję Sleep&Play, ale słyszałam o nich dużo niepochlebnych opinii.
- nie mam podgrzewacza i sterylizatora. W ogóle lekarze, z którymi się spotkałam nie zalecają sterylizacji. Po zakupie jak najbardziej tak, ale później nie powinno się sterylizować smoczków i butelek. Wystarczy przelanie wrzątkiem. Ja robię to tak, że gotuję wodę w garnku, doprowadzam do wrzenia i przepłukuję wszystko w tej gotującej się wodzie. Wypracowałam taką metodę, bo podpatrzyłam ją u Ju, a poza tym gaz jest tańszy niż prąd ;) Podgrzewacz też uważam za zbędny. Na blacie w kuchni stoi dzbanek z zimną przegotowaną wodą i termos, do którego wlewam wrzątek. Jak woda w termosie osiąga temperaturę 40 stopni, to przlewam zawartość do dzbanka, a termos uzupełniam wrzątkiem. W momencie, gdy przygotowuję mleko mieszam wodę z obu pojemników żeby otrzymać około 42 stopni, a nadmiar odlewam do dzbanka. Taka mała ilość wody w butelce szybko stygnie, więc zanim dosypię mleko to mam już te 40 stopni wymagane przez producenta Bebilonu


Stratą pieniędzy jak na razie okazały się osłonki na sutki. W szpitalu nie udawało mi się karmić dziecka piersią. Dopiero położna z kolejnej zmiany stwierdziła, że mam za duży biust i potrzebuję osłonki, więc mąż z teściami szybko ruszyli, żeby je zakupić. "Pokarmiłam" tak dziecko tylko jedną noc, a potem był tak głodny, że rano podałam mu butelkę, żeby go dokarmić. Cwaniak szybko załapał, że tam mleko lepiej leci i juz mi pluł osłonkami. W domu zrobiłam kolejne podejście, bo położna środowiskowa poradziła mi, żeby wycisnąć trochę mleka do osłonek, dziecko się nie zdenerwuje, że nie wie co to jest, ciumka i ciumka i nic nie leci, bo jak posmakuje odrobinę mleka to załapie, że to jest "jadłodajnia" i trzeba ssać porządnie. Patent zadziałał, tyle, że ja tego samego dnia musiałam wziąć leki na zapalenie pęcherza, po których tak się zestresowałam, że nie karmię, że straciłam pokarm. Tak więc zakup u nas absolutnie niepotrzebny, mogłam się bez niego obejść. Do tego nie przyda mi się przy drugim dziecku, bo wiem, że nie będę go karmiła moim mlekiem, tylko od razu sięgnę po butelkę z mm.
Awatar użytkownika
szaraczarownica
Moderator
 
Posty: 14783
Rejestracja: 27 paź 2012, 19:50
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 187 times
Been thanked: 200 times

Re: Wyprawka dla noworodka i niemowlaka

Postautor: ela » 28 paź 2012, 18:21

Hity:
- chusta - na lato, na zimę, w domu i w podróży - pokochałam szmaty miłością wielką
- pajace - podobnie jak szara uważam, że to najlepszy wybór dla dziecka
- mąka ziemniaczana ;) nie ugiełam się przed rodziną i młodego kąpałam przy drobnej wysypce w krochmalu... nie byl nam potrzebny Oilan i inne emolienty
- mata edukacyjna - świetna zabawa i poznawanie faktur/kkolorów/kształtów

Rzeczy zbędne:
- laktator - nigdy nie użyłam
- butelki - jw
- leżaczek-bujaczek - w małym mieszkaniu jego funkcje może pełnić fotelik samochodowy ;)
Obrazek ObrazekObrazek
ela
Firma
 
Posty: 129
Rejestracja: 27 paź 2012, 22:21
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time

Re: Wyprawka dla noworodka i niemowlaka

Postautor: misia-misia » 28 paź 2012, 21:03

U nas :
HOP:
karuzela Fisher Price Rainforest
karuzela podróżna Tiny Love
Patyczki profilowane do uszu
woda morska do noska
wkładka/fotelik do wanienki
płyn do butelek NUK
śpiworek do spania
bodziaki, pajace i śpiochy
pieluchy tetrowe i flanelowe
chusteczki nawilżane Babydream a obecnie Dada
aspirator do noska
termometr
Sudokrem na wypryski
Linomag do pupy
łańcuszek do smoczka
poduszka do karmienia

BĘC:
kaftaniki - ani razu nie używane
podgrzewacz - nie mam i póki co nie jest nam potrzebny
smoczki silikonowe - Maja ich nie chciała, woli lateksowe
rożek
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
misia-misia
SuperMama
 
Posty: 1755
Rejestracja: 28 paź 2012, 13:32
Has thanked: 1 time
Been thanked: 24 times

Re: Wyprawka dla noworodka i niemowlaka

Postautor: evelinka » 29 paź 2012, 12:30

Moje hity:
chusta - chustowałam i nadal chustuję, dzięki temu dziecko może być blisko mnie, a ja nie mam rąk do ziemi ;p
pajace - malutkiego Julka ubierałam praktycznie tylko w nie, później długo służyly nam jako piżamka do spania; przy Ninie służą od początku TYLKO do spania
legginsy - w ciągu dnia ubieram małą w bodziaka i legginsy. Uwielbiam to rozwiązanie, co widać w jej szafie
wiaderko do kąpieli TummyTub - rewelacyjne po prostu. Dziecko czuje się bezpieczne i całe ciałko ma zanurzone w cieplutkiej wodzie. Dwulatek też chętnie korzysta :)
pieluszki Dada - choć jeszcze rok temu poleciłabym Huggiesy. Dostaliśmy paczkę Huggiesów w prezencie i po korzystaniu z Dady byłam mocno zaskoczona, że są takie sztywne.
śpiworki - dla dzieci wykopujących się spod kocyka/kolderki są idealnym rozwiązaniem na noc

Kity:
smoczek - moje dzieci nie akceptowały
leżaczek - wypróbowaliśmy i nie zdał egzaminu, poza tym zajmował za dużo miejsca
kaftaniki - jedynie w szpitalu, bo bylo to wymagane
śpiochy - użyłam tylko kilka razy, po to żeby wypróbować
sterylizator - użyłam może ze dwa razy, dlatego cieszę się, że miałam używany. Butle wyparzałam i po sprawie.

Na razie tyle, jak coś mi się przypomni, to dopiszę.
Awatar użytkownika
evelinka
SuperMama
 
Posty: 792
Rejestracja: 28 paź 2012, 11:05
Has thanked: 13 times
Been thanked: 21 times

Re: Wyprawka dla noworodka i niemowlaka

Postautor: malaJu » 04 lis 2012, 9:52

Awatar użytkownika
malaJu
Administrator
 
Posty: 10299
Rejestracja: 21 paź 2012, 19:37
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 722 times
Been thanked: 264 times

Re: Wyprawka dla noworodka i niemowlaka

Postautor: martula_87 » 04 lis 2012, 10:06

No to u nas w sumie wszytko wykorzystujemy co zakupiłam jakiś specjalnych hitów nie mam.
A takimi kitami napewno te cudowne bezpieczne nożyczki dla dzieci ja tym obcinac nie umiem.
No i rzeczy których nigdny nie użyłam to laktator, sterylizator i podgrzewacz.
Obrazek
Awatar użytkownika
martula_87
SuperMama
 
Posty: 8644
Rejestracja: 28 paź 2012, 6:39
Has thanked: 242 times
Been thanked: 93 times

Re: Wyprawka dla noworodka i niemowlaka

Postautor: yuna » 04 lis 2012, 10:36

HIT:
chusta
- jak dla mnie zdecydowanie lepsze rozwiązanie niż nosidełko
leżaczek - w foteliku mimo wszystko nie jest dziecku tak wygdnie i ma ograniczoną możliwość ruchu i zabawy
Babydream - tylko jeśli chodzi o pieluchy - marka Rossmana. Jakość mają praktycznie taką samą jak Dada z Biedronki, a przy większych rozmiarach wychodzą trochę taniej
butelki z HIPPa i Canpola - aktulanie korzystamy tylko z takich. Na początku był Avent, ale małej coś nie leży już. Chociaż na początku jak używaliśmy to były super, bo nie mieliśmy problemó z kolkami. HIPP do mleka, Canpol ze smoczkiem do kaszki.
podgrzewacz - kupiłam jakiś taniutki i w sumie jestem zadowolona, że mam
kocyki - najlepiej polarowe, ale znalazły mi się dwa jakieś, z których korzystałysmy jeszcze z siostrą jak byłyśmy małe i też są dobre - kocyków nigdy za wiele :P
przenośna mata do przewijania - miałam w komplecie z wózkiem i było to najlepsze rozwiązanie przy przewijaniu dziecka w plenerze. Cały czas żałuję, że zgubiliśmy ją gdzieś na wakacjach
wózek Kunert - jak dla mnie absolutny hit. Firma polska, może nie jakoś bardzo znana, ale super. Wózek tani, dość ciężki, ale stabilny. Nie ma skrętnych kół co uważam za spory plus, bo wygodnie się go prowadzi w każdych warunkach - w błocie, na plaży, w śniegu...

KIT:
kaftaniki
- zakładałam jedynie na samym początku, jak bylo chłodnawo i jak nie miałam body na długi rękaw
pajace - nie lubię, wolę zestaw body i półśpiochy lub spodenki ze skarpetkami
rogal do karmienia - kupiłam, mega mi było niewygodnie i leży teraz pod łóżkiem prawie nie używany
rożek - u nas okazał się niewygodny i niepraktyczny
wanienka - używaliśmy tylko będąc na początku u mojej mamy. U siebie w domu przestalismy bardzo szybko.Tak samo z gąbką do kąpieli taką, na której można położyć dziecko.
pieluchy tetrowe - kit jeśli chodzi o używanie jako pieluchy... chyba, że ktoś kupi naprawdę dobrą, porządną tetrę. Ja mam porównanie jak sie zachowuje tetra sprzed ponad 20 lat i ta współczesna... Po praniu bez porównania. Stwierdziłam, że nie założę swojemu dziecku na tyłek czegoś tak szorstkiego i beznadziejnego. Jeśli chodzi o używanie do odbicia, jako ściereczki itd. to spoko.
Obrazek Obrazek

http://papierowy-stosik.blogspot.com/ - recenzje książek
http://robotki-yunki.blog.pl/ - rękodzieło - czapki, szaliki, opaski i inne

http://allegro.pl/listing/user.php?us_id=6184165 Allegro - licytacje od 1 zł, kolczyki i inne
Awatar użytkownika
yuna
 
Posty: 318
Rejestracja: 03 lis 2012, 7:24
Lokalizacja: Brzeziny
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Wyprawka dla noworodka i niemowlaka

Postautor: Deco-Ania » 06 lis 2012, 16:45

To ja trochę inaczej podejdę do tematu - nie na zasadzie HOP-BĘC.
Jako, że ja jestem osoba "tabelkową" - wszystko co chciałam kupić spisałam na listę (w oparciu o fora, listy z gazetek mamowych, stron niektórych szpitali).

Tylko czytając listę, zwróćcie uwagę, że nasz Antos jest jesiennym dzieciaczkiem (urodzony pod koniec września). Więc jeżeli czekacie na maluszka wiosna czy latem garderobę krasnoludka trzeba dostosować odpowiednio do pory roku.

No więc u nas wyglądało to tak:

CIUSZKI DLA MALUSZKA
czapeczka bawełniana (3 szt)
body krótki rękaw (56 - 3 szt, 62 - 5 szt, 68 - 5 szt)
body długi rękaw (56 - 3 szt, 62 - 5 szt, 68 - 5 szt)
kaftanik bawełniany (56 - 2 szt, 62 - 2 szt, 68 - 2 szt)
półśpiochy/spodenki – 3 szt
pajacyk bawełniany (56 - 2 szt, 62 - 3 szt, 68 - 3 szt)
śpioszki bawełniane (56 - 2 szt, 62 - 3 szt, 68 - 3 szt)
pielucha flanelowa – 5 szt
pielucha tetrowa – 20 szt
rajstopki (62 cm) – 2 szt
rękawiczki-niedrapki – 3 szt
skarpetki – 3 szt
sweterek/bluza (62-68) – 2 szt
pajacyk-miś cieplejszy na spacerki jesienne (56-62) - 1szt
śpiworek/kombinezon na spacerki zimą (62-68) – 1 szt

Nie kupiłam tylu kaftaników co jest wyżej -miałam chyba tylko dwa, a i tak po wyjściu ze szpitala ani razu nie były założone. Zwiększyłam odpowiednio w to miejsce ilość bodziaków.
Podobnie ze śpioszkami - preferowałam pajacyki niż tradycyjne śpioszki.
Kiedy wyjeżdżaliśmy w góry z 3-miesięcznym Antosiem, dokupiłam kilka (3-4) par welurowych pajacyków.

czy taka ilość ciuszków wydaje się mała? - być może. Ale weźcie pod uwagę, że na 100% coś dokupią jeszcze babcie, dobre koleżanki, ciocie. W przypadku urodzin jesienią, wczesną zimą - za chwilę będą święta - i znów garderoba się powiększy.
Zapewniam Was, że taką ilość ciuszków w szafie miał Antos kiedy ja szłam do szpitala, żeby się urodził. Już pierwszego dnia po powrocie miał nieco więcej - bo np. ciocia kupiła nam prześliczny komplecik na wyjście ze szpitala. Później tez czasami nie mogłam się oprzeć, żeby coś dokupić, bo te maluszkowe ciuszki są takie cudne!
Powyższa ilość, wraz z nadprogramowymi prezentami, pozwoliła nam przetrwać mniej więcej pierwsze 6 miesięcy.


A co jeszcze oprócz ciuszków? - cała masa rzeczy

AKCESORIA DO KARMIENIA
butelka + smoczek (120ml) – 1 szt - u nas jedynie awaryjnie, bo z założenia A. był karmiony piersią, co się udało
butelka + smoczek 250ml) – 2 szt u nas jedynie awaryjnie, bo z założenia A. był karmiony piersią, co się udało
smoczek-gryzak (rozm. 0-6m) – 1 szt u nas zbędny wydatek - Antoś nie chciał smoka
opakowanie termiczne na butelkę – 1 szt
odciągacz pokarmu – 1 szt
wkładki laktacyjne – 1 paczka były kupione, ale zużyłam zaledwie kilka i komuś oddałam
podgrzewacz do butelek – 1 szt
sterylizator – 1 szt
szczotka do butelek i smoczków – 1 szt
śliniak bawełniano-ceratkowy – 1 szt

PIELĘGNACJA MALUSZKA
chusteczki higieniczne nawilżane – 2 paczki na pewno będzie potrzebne więcej, ale na początek starczy, a jeśli się okaże, że Wasz maluszek ma uczulenie na jakieś to zostaniecie z całymi paczkami niezużytych chusteczek. Lepiej kupić na początek 2 paczki dwóch różnych firm i sprawdzić, które lepiej Wam pasują.
aspirator do noska – 1 szt
krem do twarzy i ciała – 1 szt
krem przeciw odparzeniom – 1 szt
mydło dla najmłodszych – 1 szt my kąpaliśmy w Oilatum, wiec nie mieliśmy mydła
nożyczki do paznokci dla niemowląt – 1 szt
okrycie kąpielowe – 2 szt
oliwka dla niemowląt – 1 szt
patyczki higieniczne do uszu – 1 paczka (100szt)
pieluchy Newborn – 3 paczki polecam zrobić podobnie jak z chusteczkami: kupić małe paczki różnych firm i sprawdzić, które Wam najlepiej będą odpowiadały. U nas na pierwszy rzut poszły Happy - dlatego, że są dość szerokie w kroku i ładnie ustawiały bioderka we właściwej pozycji, ale ogólnie - nie są naszymi ulubionymi
szczoteczka do włosów – 1 szt
środki do prania małych ciuszków – 1 opakowanie u nas była Lovella
puder pielęgnacyjny – 1 szt hmmm, chyba nie miałam, bo używałam krem na odparzenia
spirytus 70% (do pępuszka) – 1
termometr kąpielowy – 1 szt
wanienka do kąpieli – 1 szt
płatki kosmetyczne duże - 1 opakowanie (do mycia buzi)
sól fizjologiczna

SMACZNE SPANKO
łóżeczko – 1 szt
materac do łóżeczka – 1 szt
przewijak – 1 szt
okrycie na przewijak – 1 szt
rożek/becik – 1 szt
kołderka + poduszka – 1 komplet
ochraniacz do łożeczka – 1szt
kocyk – 2 szt
pościel do łóżeczka – 3 szt
prześcieradełko do łożeczka - 3szt
leżaczek-bujaczek – 1 szt

Jeżeli chodzi o kołderkę i podusię, to nie kupiliśmy od razu. Maluszek na początku spał zawinięty w becik i świetnie nam się to sprawdzało. Nie pamiętam dokładnie kiedy dostał kołderkę. Ale na pewno po tym jak skończył 3 miesiące.
Polecam tez kupić "bezpieczne wałeczki" - nie ma ich na liście, ale to fajna sprawa, zwłaszcza gdy maluszek ulewa i boimy się żeby się nie zachłysnął.


SPACERY, PODRÓŻE
wózek – 1 szt
okrycie na materacyk do wózka - 2szt
fotelik samochodowy – 1 szt
folia przeciwdeszczowa do wózka – 1 szt
tasiemki do smoczka – 1 szt - nie byliśmy smoczkowi, wiec u nas strata pieniędzy
etui na smoczek – 1 szt nie byliśmy smoczkowi, wiec u nas strata pieniędzy

Nie kupowałam specjalnej pościeli do wózka. Nawet zimą daliśmy sobie radę - ubierałam Antosia w zimowy kombinezonik i przykrywałam rozłożonym becikiem (zamiast kołderką), pod ręką miałam zawsze dodatkowy koc. Pamiętajcie, że wózek i ta osłonka od wiatru działają jak dodatkowa warstwa ochronna.

Uff i to tyle. Ciekawe czy jest jakiś limit jeżeli chodzi o długość postu? :-)
Nie ma na tej liście np. chusty (która jest super!), karuzelek, spiralek do łóżeczek, poduszek do karmienia (nie miałam!) - bo to raczej indywidualna sprawa każdej mamy.
I zapewniam Wam, że nawet z listą kupicie więcej :-)


P.S.
znalazłam też listę rzeczy, które spakowałam do szpitala (zrobiona na tej samej zasadzie) - chcecie?
Obrazek
Obrazek
Deco-Ania
SuperMama
 
Posty: 10551
Rejestracja: 31 paź 2012, 11:07
Has thanked: 97 times
Been thanked: 194 times

Re: Wyprawka dla noworodka i niemowlaka

Postautor: kochecka » 06 lis 2012, 16:51

Deco-Ania pisze:znalazłam też listę rzeczy, które spakowałam do szpitala (zrobiona na tej samej zasadzie) - chcecie?

chcecie chcecie :D
Awatar użytkownika
kochecka
SuperMama
 
Posty: 3432
Rejestracja: 27 paź 2012, 21:03
Lokalizacja: Zd-Wola
Has thanked: 43 times
Been thanked: 42 times

Re: Wyprawka dla noworodka i niemowlaka

Postautor: szaraczarownica » 06 lis 2012, 16:53

Deco-Ania pisze:znalazłam też listę rzeczy, które spakowałam do szpitala (zrobiona na tej samej zasadzie) - chcecie?

Ania, pewnie, że chcemy. A to może nowy temat z tego zrobisz?
Awatar użytkownika
szaraczarownica
Moderator
 
Posty: 14783
Rejestracja: 27 paź 2012, 19:50
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 187 times
Been thanked: 200 times

Re: Wyprawka dla noworodka i niemowlaka

Postautor: Deco-Ania » 06 lis 2012, 18:30

szaraczarownica pisze: A to może nowy temat z tego zrobisz?
No to zrobiłam :-)
Obrazek
Obrazek
Deco-Ania
SuperMama
 
Posty: 10551
Rejestracja: 31 paź 2012, 11:07
Has thanked: 97 times
Been thanked: 194 times

Re: Wyprawka dla noworodka i niemowlaka

Postautor: Sybel » 07 lis 2012, 18:36

U nas sprawdziły się:
* Pieluchy Pampers (najpierw premium, potem te zwykłe, zielone)
* Chusteczki Pampers
* Kremiki typu Linomag, Linoderm, Bepanthen
* Krem na ciemieniuchę A&A
* Krem Rivel na wrzynające się paznokietki u stóp (po tatusiu...)
* Woda morska do psikania do nosa w pakiecie z gruszką lub inną odciągaczką zawartości nochala
* Obcinaczka do paznokci
* Butelki Tommee Tippee (duże i małe)
* Smoczki
* Mleczko i herbatki Hipp właściwe dla wieku
* Wdzianka zapinane z przodu - długie, krótkie
* Ciepłe ogrodniczki, ale ze stópkami
* Czapka uszanka na teraz
* Śpiworki, jak nie grzali jeszcze, bo się dziecię odkopywało
* Rożki w roli pościeli do wózka, do karmienia, do tulenia, jak nie grzali, do przykrywania w foteliku
* Kocyki j.w.
* Leżaczek - dziecko widzi, co się dzieje, a w łóżeczku śpi tylko nocą
* Moskitiera nad łóżeczkiem, bo u nas jest od cholery komarów, raz zastałam też nad łóżeczkiem wielkiego pająka (czarny, włochaty i gryzący)
* Podkład na materacyk, bo jak dziecię uleje, to nie ma plam
* Laktator
* Podgrzewacz

Nie sprawdziły się lub nie mamy:
* Sterylizator - zalewamy butle i smoki wrzątkiem w garnku
* Nakładki na sutki - nie było potrzeby
* Wszelkiej maści nianie, monitory - Młody śpi 40 cm od mojej głowy, więc budzi mnie każdy jego ruch
* Ubranka zakładane przez głowę - nie cierpię, a Wit przy nich wyje za każdym razem
* Pieluchy Huggies i Happy - wyciekało z nich na boki, a przy kupie jest to trauma, szczególnie dla taty, poza tym były twarde
* Rossmanowe chusteczki Babydream - suche jakieś takie były
* Niedrapki - Wit je demontował już w pierwszej dobie w 30 sekund
* Ogrodniczki bez stópek - podjeżdżały
* Skarpetki, bo obciskają nóżki

Na razie tyle mi się przypomniało.
Sybel
 

Re: Wyprawka dla noworodka i niemowlaka

Postautor: klarysa » 26 lis 2012, 20:24

Moja wyprawka dla drugiego dziecka: Pampersy 1, mąka ziemniaczana, Bepanthen, Sudocrem. Ciuszki i kocyki po starszym dziecku. :)
Awatar użytkownika
klarysa
SuperMama
 
Posty: 899
Rejestracja: 02 lis 2012, 16:35
Has thanked: 21 times
Been thanked: 16 times

Re: Wyprawka dla noworodka i niemowlaka

Postautor: malaJu » 26 lis 2012, 21:26

klarysa, prawda ze chociaż na starcie drugie jest tańsze? :lol:
Awatar użytkownika
malaJu
Administrator
 
Posty: 10299
Rejestracja: 21 paź 2012, 19:37
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 722 times
Been thanked: 264 times

Re: Wyprawka dla noworodka i niemowlaka

Postautor: klarysa » 27 lis 2012, 15:19

malaJu pisze:klarysa, prawda ze chociaż na starcie drugie jest tańsze? :lol:

A co by było gdyby była druga dziewczynka?! Ech... ;)
Awatar użytkownika
klarysa
SuperMama
 
Posty: 899
Rejestracja: 02 lis 2012, 16:35
Has thanked: 21 times
Been thanked: 16 times

Re: Wyprawka dla noworodka i niemowlaka

Postautor: kari » 27 lis 2012, 20:58

klarysa, zupełna darmocha :))
Awatar użytkownika
kari
SuperMama
 
Posty: 10247
Rejestracja: 28 paź 2012, 12:26
Has thanked: 64 times
Been thanked: 146 times

Re: Wyprawka dla noworodka i niemowlaka

Postautor: szaraczarownica » 27 lis 2012, 21:05

No nie no, nie przesadzajmy, jakieś Pampki trzeba kupić ;)
Awatar użytkownika
szaraczarownica
Moderator
 
Posty: 14783
Rejestracja: 27 paź 2012, 19:50
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 187 times
Been thanked: 200 times

Re: Wyprawka dla noworodka i niemowlaka

Postautor: kari » 27 lis 2012, 21:07

szaraczarownica, no to i tak wychodzi jak za darmo, co to są pampki w porównaniu z wyprawką dla pierwszego dziecka :P
Awatar użytkownika
kari
SuperMama
 
Posty: 10247
Rejestracja: 28 paź 2012, 12:26
Has thanked: 64 times
Been thanked: 146 times

Re: Wyprawka dla noworodka i niemowlaka

Postautor: tulipan87 » 03 gru 2012, 23:27

U nas generalnie największym kitem były wszelkie ubranka z kapturem oraz te zapinane na plecach. Miałam takich sporo i chwilami byłam aż zła na siebie, że takie kupiłam. Miałam wrażenie, że kaptur zawsze Mateuszowi przeszkadzał pod główką.
Ubranka wkładane przez głowę dało się przeżyć. Jedynie takie pajace odpadały, bo nie chciałam przeciągać przez dziecko całego ubranka.
Nie przydał się również rożek.
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
tulipan87
SuperMama
 
Posty: 2579
Rejestracja: 01 gru 2012, 22:35
Lokalizacja: okolice Łodzi
Has thanked: 12 times
Been thanked: 26 times

Re: Wyprawka dla noworodka i niemowlaka

Postautor: Marta » 12 gru 2012, 12:36

Dzieki Dziewczyny, wlasnie jestesm na etapie przygotowan do kompletowania wyprawki dla mojego synka i jestescie skarbnica wiedzy! :ymhug:
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Marta
SuperMama
 
Posty: 3482
Rejestracja: 28 paź 2012, 14:34
Has thanked: 2 times
Been thanked: 56 times

Re: Wyprawka dla noworodka i niemowlaka

Postautor: malaJu » 12 gru 2012, 12:57

Marta, a napisac do mnie nie mozesz co??;P
pamietaj, ze juz czekaja: fotelik, karuzela, laktator i muszle laktacyjne.
Awatar użytkownika
malaJu
Administrator
 
Posty: 10299
Rejestracja: 21 paź 2012, 19:37
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 722 times
Been thanked: 264 times

Re: Wyprawka dla noworodka i niemowlaka

Postautor: Deco-Ania » 12 gru 2012, 13:23

tulipan87 pisze:Nie przydał się również rożek.
Ja nie mogę napisać, że nasz się nie przydał. Chociaż swoją właściwą funkcje pełnic przez trzy dni w szpitalu i zaledwie kilka pierwszych dni w domu. Później traktowałam go jako mini-kołderkę, zabierałam m.in do wózka w czasie zimowych spacerów (nie miałam specjalnej kołderki do wózka), u znajomych - sprawdzał się jako kocyk do zabawy.
Ponieważ nie był wiązany, nie pałętały nam się troczki, które pewnie by doprowadziły mnie do szału, albo zwyczajnie bym je ucięła.

Mieliśmy taki:
Obrazek
Firma Foretti. Jeśli ktoś się zdecyduje - to polecam. świetnie uszyty, fajne wzory. Przez około 10 miesięcy był dość intensywnie przez nas wykorzystywany, przez co często prany, a właściwie się nie zniszczył, kolory nie wyblakły.
Obrazek
Obrazek
Deco-Ania
SuperMama
 
Posty: 10551
Rejestracja: 31 paź 2012, 11:07
Has thanked: 97 times
Been thanked: 194 times

Re: Wyprawka dla noworodka i niemowlaka

Postautor: Marta » 19 gru 2012, 12:55

malaJu pisze:Marta, a napisac do mnie nie mozesz co??;P
pamietaj, ze juz czekaja: fotelik, karuzela, laktator i muszle laktacyjne.


Ju ty to bedziesz moja skarbnica wiedzy od 11 lutego przez jakis tydzien ;;) i zamierzam wykorzystac cie kompletnie :lol:
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Marta
SuperMama
 
Posty: 3482
Rejestracja: 28 paź 2012, 14:34
Has thanked: 2 times
Been thanked: 56 times

Re: Wyprawka dla noworodka i niemowlaka

Postautor: elinka3 » 02 wrz 2013, 20:08

bardzo pomocne listy stworzyłyście :) dziękuję

ja kupuję głównie na allegro (akurat kończe ciuszkową wyprawkę dla Małego), wybieram przeważnie te angielskie marki (ciuszki są bardzo dobrej jakości, pamiętam jak byłam tam 5 lat temu a rzeczy mam nadal ), polecam early days (z primarku) można kupić NOWE body za 3-5 zł, pajacyki też nie wychodzą drogo....kupiłam też sporo używanych (next, george i inne) - nie widać po nich, że były używane......... można w ten sposób sporo zaoszczędzić i przeznaczyć pieniążki na inne rzeczy, których jest tak dużo do zgromadzenia :) kupując sprawdzam najpierw ile co kosztuje w sieci i dopiero do sklepu idę, ale kupuję głównie w sieci :)
elinka3
 

Re: Wyprawka dla noworodka i niemowlaka

Postautor: szaraczarownica » 02 wrz 2013, 20:22

elinka3 pisze:early days

Warto tylko zwrócić uwagę, że early days ma zaniżoną rozmiarówkę - rozmiar 62 to takie coś wieksze niż 56, ale mniejsze niż 62 innych firm.
A jak już jesteśmy w temacie ubraniowym, to przemyślenia po prawie roku ubierania Małego Panicza:
- bodziaki H&M wielbię miłością ogromną. Dzięki zakładkom na pupie rosną razem z dzieckiem. Bodziaki na 74 cm zakładałam, jak Staś chodził w 68 i nie były za duże, na 74 no to norma i jak chodził w 80 też były dobre, bo te zakładki ładnie opinały pupę. Podobną właściwość mają ubranka NEXT. Staś dawno w 80, a bluza 6-9 dalej była dobra.
- najlepsze jakościowo pajace ma Mothercare. Dopiero teraz zaczynają się mechacić - po prawie 7 miesiącach intensywnego użytkowania, w tym etapu pełzania (prane po każdym użyciu, mam tylko 3 w obecnej rozmiarówce, więc każdy jest co najmniej co 3 dzień używany).
Awatar użytkownika
szaraczarownica
Moderator
 
Posty: 14783
Rejestracja: 27 paź 2012, 19:50
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 187 times
Been thanked: 200 times

Re: Wyprawka dla noworodka i niemowlaka

Postautor: gorzatka » 03 wrz 2013, 6:53

elinka3 a gdzie kupujesz
elinka3 pisze:early days (z primarku)
?
Obrazek

Obrazek[/url]
gorzatka
SuperMama
 
Posty: 1083
Rejestracja: 03 cze 2013, 9:15
Has thanked: 61 times
Been thanked: 10 times

Re: Wyprawka dla noworodka i niemowlaka

Postautor: szaraczarownica » 03 wrz 2013, 7:28

gorzatka, jak chcesz, to ja mam kilka bodziaków early days nieużywanych, tylko wypranych
Awatar użytkownika
szaraczarownica
Moderator
 
Posty: 14783
Rejestracja: 27 paź 2012, 19:50
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 187 times
Been thanked: 200 times

Re: Wyprawka dla noworodka i niemowlaka

Postautor: gorzatka » 03 wrz 2013, 7:31

szaraczarownica no a jakie rozmiary i dlaczego nie uzywane?

I gdzie kupujecie Mothercare?
Obrazek

Obrazek[/url]
gorzatka
SuperMama
 
Posty: 1083
Rejestracja: 03 cze 2013, 9:15
Has thanked: 61 times
Been thanked: 10 times

Re: Wyprawka dla noworodka i niemowlaka

Postautor: szaraczarownica » 03 wrz 2013, 7:39

gorzatka, chyba 68 i 80, podam dokładnie jak siądę do lapka i skonfiguruję galerię w picasie :)
Nieużywane, bo kupowałam całe komplety, a tam są i bardzo wzorzyste i białe z napisami, a ponieważ mój syn wymiotował, to unikałam w miarę możliwości białych rzeczy, bo na wzorzystych nie widać tak bardzo tych niespieralnych plam ;) A ponieważ do pewnego momentu bodziaki mojego syna wylewały się z komody, to mogłam sobie pozwolić na nieużywanie 3-4 sztuk z danego rozmiaru.
Jak chcesz to podeślę link, ale to najwcześniej na drzemce mojego syna.
Awatar użytkownika
szaraczarownica
Moderator
 
Posty: 14783
Rejestracja: 27 paź 2012, 19:50
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 187 times
Been thanked: 200 times

Re: Wyprawka dla noworodka i niemowlaka

Postautor: elinka3 » 03 wrz 2013, 9:47

kupuje na allegro, bo jakoś tak mi sie wydaje, że się opłaca (znajduje sprzedawce i kupuje u niego kilka rzeczy żeby oszczędzić na przesyłce), spory jest nawet wybór.
ja narazie kupuje te małe (56-62) , nie wiem ile będę potrzebowała, ile taki maluch musi mieć ubranek ? narazie jak patrze na te maleńkie bodziaki to nie wiem jak ja to dziecko ubiorę żeby mu krzywdy nie zrobić.....
mothercare też są na allegro
elinka3
 

Re: Wyprawka dla noworodka i niemowlaka

Postautor: szaraczarownica » 03 wrz 2013, 9:56

gorzatka pisze:I gdzie kupujecie Mothercare?

Ja kupowałam w sklepie. Teraz czekam na otwarcie sklepu internetowego. Kompletnie nie rozumiem tego posunięcia - najpierw zamknąć stacjonarne, żeby kilka miesięcy później otworzyć internetowy. Jakby nie mogli tego odwrotnie zrobić :roll:
Awatar użytkownika
szaraczarownica
Moderator
 
Posty: 14783
Rejestracja: 27 paź 2012, 19:50
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 187 times
Been thanked: 200 times

Re: Wyprawka dla noworodka i niemowlaka

Postautor: niesia2708 » 01 paź 2013, 17:54

szaraczarownica pisze:Absolutne hity u nas:- termometr ThermoFlash LX 26 - trochę się biliśmy z myślami przed zakupem, ale teraz nie żałujemy pieniędzy- monitor oddechu Angelcare AC300 - w zasadzie tu niekoniecznie konkretny model. Po prostu cieszymy się, że mamy jakąkolwiek formę zabezpieczenia- niania AVENT SCD 505 - musieliśmy kupować na biegu, gdy wyeksmitowaliśmy Stasia do własnego pokoju i okazało się, że praktycznie nic nie słyszymy- pajace - w sumie niepotrzebne mi pozostałe ubranka, może trochę wyjściowych. W domu ubieram Stasia tylko i wyłącznie w pajace

W sumie mogę się pod tym podpisać.
Plus do tego leżaczek bo w ten sposób mogę małą zabrać ze sobą do kuchni jak coś robię :)
yuna pisze:chusta - jak dla mnie zdecydowanie lepsze rozwiązanie niż nosidełko

I jak Karolinka ma gorszy dzień to wsadzam ją w chustę i mam wolne ręce żeby coś porobić w domu.
Deco-Ania pisze:
tulipan87 pisze:Nie przydał się również rożek.
Ja nie mogę napisać, że nasz się nie przydał. Chociaż swoją właściwą funkcje pełnic przez trzy dni w szpitalu i zaledwie kilka pierwszych dni w domu. Później traktowałam go jako mini-kołderkę, zabierałam m.in do wózka w czasie zimowych spacerów (nie miałam specjalnej kołderki do wózka), u znajomych - sprawdzał się jako kocyk do zabawy.

Jak Karolinka się urodziła to było gorąco więc w sumie też krótko go używaliśmy. Teraz służy jako kocyk :)
Karolcia 19.07.2013
Misia 10.09.2017
Awatar użytkownika
niesia2708
SuperMama
 
Posty: 9157
Rejestracja: 28 lis 2012, 17:38
Has thanked: 62 times
Been thanked: 119 times

Czy czegoś brakuje w mojej liście?

Postautor: katrin » 24 lis 2013, 21:53

Sól fizjologiczna
Patyczki higieniczne
Pieluchy tetrowe białe 5 sztuk
Pieluchy tetrowe kolorowe 5 sztuk
Gaziki do pępuszka 100szt.
Płatki kosmetyczne
Szczoteczka do masażu dziąseł
Pieluchy flanelowe kolorowe 5 sztuk
Zakraplacz do oczu
Pielucho-ceratka
Zestaw do paznokci
Szczotka+grzebyk
Aspirator Tufi
Elektroniczny termometr
Nose Frida Spray do nosa sól morska
Szczotka do butelek i smoczków
Butelka+smoczek Tommee Tippee 150ml, 250 ml
Blokada na drzwi
Proszek do prania Dzidziuś kolor
Bawełniany ręcznik z kapturem
Bepanthen
- mleczko do ciała
- pampersy
- chusteczki nawilżane
- łóżeczko
- materac
- łóżeczko turystyczne
- wózek
- fotelik
- adapter do fotelika
- torba
- parasolka
- folia przeciwdeszczowa
- moskitiera
- leżaczek

DLA MAMY
Podkłady na łóżko Hartman 90*60-10
Koszula nocna
Szlafrok
Podkłady poporodowe Bella
Majtki wielorazowe Hartman
Higieniczne nakładki na toaletę
Osłonki na piersi Canpol

IKEA
- wanienka
- ręczniki
- 2 ręczniki
- prześcieradło 2 szt
- ochraniacz na materac
- przewijak
- podkładka do pielęgnacji
- pojemniki do przewijaka

CIUSZKI
- body krótki rękaw 8
- body długi rękaw 8
- pajace 8
- śpioszki 5
- półśpiochy 3
- koszulka 5
- skarpety 5
- czapeczka 3
- niedrapki 2
- bluza/sweter 2
- kombinezon welurowy 1
- śpiworek do spania na pierwsze miesiące, później kołdra i pościel
ps. ciuszków będę miała więcej, bo siostra ma mi też pożyczyć :)


Co sądzicie o mojej liście? Czegoś brakuje? Jest coś co uznajecie za zbędne?
Obrazek
katrin
 
Posty: 87
Rejestracja: 24 lis 2013, 20:38
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time

Re: Wyprawka dla noworodka i niemowlaka

Postautor: malaJu » 24 lis 2013, 22:52

katrin, polączyłam z podobnym tematem. Możesz porównać, co dziewczyny kupowały. A na przyszłość polecam korzystanie z opcji "Szukaj". Pozdrawiam,
Awatar użytkownika
malaJu
Administrator
 
Posty: 10299
Rejestracja: 21 paź 2012, 19:37
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 722 times
Been thanked: 264 times

Re: Wyprawka dla noworodka i niemowlaka

Postautor: katrin » 24 lis 2013, 23:05

malaJu pisze:katrin, polączyłam z podobnym tematem. Możesz porównać, co dziewczyny kupowały. A na przyszłość polecam korzystanie z opcji "Szukaj". Pozdrawiam,

dzięki :)
Obrazek
katrin
 
Posty: 87
Rejestracja: 24 lis 2013, 20:38
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time

Re: Wyprawka dla noworodka i niemowlaka

Postautor: Malwina » 25 lis 2013, 8:55

katrin, pępuszek najlepiej się czyści patyczkami z ogranicznikiem, także ja osobiście gazików nie kupowałam;
szczoteczka do masażu dziąseł też nie jest niezbędna. Spokojnie można pieluchą tetrową przecierać pyszczek na początku.
Moim zdaniem zakraplacz do oczu możesz sobie darować.
Podkłady poporodowe polecam Absorgyn. Używałam przy dwójce i sprawdziły się świetnie. O Bella czytałam i słyszałam różne opinie.
Podkłady na łóżko miałam Seni. Też polecam.

Mi na tej liście brakuje kocyków. Jednego grubszego i dwóch cieńszych. Bardzo fajnie można nimi dziecko owinąć.
Zresztą do szpitala musisz zabrać rożek lub kocyk.
I koszule bym wpisała 2 lub 3.

Do pępuszka spirytus lub octenisept.
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Malwina
SuperMama
 
Posty: 3804
Rejestracja: 29 paź 2012, 14:02
Has thanked: 29 times
Been thanked: 68 times

Re: Wyprawka dla noworodka i niemowlaka

Postautor: szaraczarownica » 25 lis 2013, 9:57

O co chodzi z blokadą do drzwi?
Zakraplacz do oczu zbędny.
Łóżeczko turystyczne - będziecie gdzieś jeździć? Jeśli tak, to może kupcie tylko turystyczne? Jeśli nie, to po co kupować już teraz?
Płatki kosmetyczne polecam te duże dla dzieci, a nie zwykłe. Tylko nie rossmannowskie, bo są twarde - albo cleanic albo tescowe.
Co to jest pielucho-ceratka?
Mam parasolkę do wózka, ale nie przydaje mi się. Moskitiera i folia zazwyczaj jest w zestawie.
Do pępka też polecam patyczki.
Śpiworek do spania bym sobie darowała. Jak trafisz na ulewacza, to on musi spać na boku, żeby się przypadkiem nie udławić i wtedy śpiworek jest wyjątkowo niewygodny. Zawsze możesz dokupić, a na początku i tak dziecko zawija się szczelnie w kocyk - w śpiworku będzie mu/jej za zimno.
Awatar użytkownika
szaraczarownica
Moderator
 
Posty: 14783
Rejestracja: 27 paź 2012, 19:50
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 187 times
Been thanked: 200 times

Re: Wyprawka dla noworodka i niemowlaka

Postautor: Bian » 25 lis 2013, 10:24

szaraczarownica pisze:Mam parasolkę do wózka, ale nie przydaje mi się. Moskitiera i folia zazwyczaj jest w zestawie.

szaraczarownica u mnie się z kolei przydała parasolka, ale to zakup typowo na lato. Moskitiery nie miałam i nie kupowałam, ale okazało się, że nie ma potrzeby.

szaraczarownica pisze:Śpiworek do spania bym sobie darowała

Moja się w śpiworku topiła i ostatecznie spała w nim tylko dwa razy, zdecydowanie lepiej sprawdziły się kocyki.

katrin pisze:Blokada na drzwi

To raczej dopiero jak dziecko zacznie się przemieszczać :)

katrin pisze:Gaziki do pępuszka

Podpisuję się pod Malwiną - octenisept plus patyczki z ogranicznikiem i kikutek odpadł w siódmej lub ósmej dobie :)

katrin pisze:Bawełniany ręcznik z kapturem

Kupiłabym dwa.

katrin pisze:Koszula nocna

Zdecydowanie dwie lub trzy. Ja rodziłam w swojej, więc mąż po porodzie zabrał, wyprał i przyniósł na drugi dzień, a ja przez ten czas byłam w drugiej, świeżej.
Bian
SuperMama
 
Posty: 7849
Rejestracja: 04 lis 2012, 20:05
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 9 times
Been thanked: 103 times

Re: Wyprawka dla noworodka i niemowlaka

Postautor: lmyszka » 25 lis 2013, 10:47

szaraczarownica pisze:
Śpiworek do spania bym sobie darowała. Jak trafisz na ulewacza, to on musi spać na boku, żeby się przypadkiem nie udławić i wtedy śpiworek jest wyjątkowo niewygodny.


A tu pozwolę się nie zgodzić :lol: Ja mam ulewacza i od urodzenia mały śpi w śpiworku, nie ma najmniejszego problemu aby położyć Go na boku w nim >D No dobra teraz jest bo już sam się tak wala aby znaleźć się na plecach :p
<3 Wiktor <3 14.06.2009
<3 Kacper <3 14.08.2013
Awatar użytkownika
lmyszka
Moderator
 
Posty: 11299
Rejestracja: 27 paź 2012, 20:02
Has thanked: 77 times
Been thanked: 104 times

Re: Wyprawka dla noworodka i niemowlaka

Postautor: katrin » 25 lis 2013, 11:06

Malwina - koszule planuje kupić 2 nowe do karmienia, a do porodu wezmę jakąś używaną już ;) Kocyki dostanę od siostry i dlatego zapomniałam ich wpisać. Co do octeniseptu to słyszałam, że może zapaskudzić pępek zamiast pomóc :( Więc nie wiem sama...

szaraczarownica - na liście są też niektóre rzeczy na później(bo chcę zrobić zakupy w sklepie internetowym). I blokada na drzwi jest właśnie na później, żeby dziecko przypadkiem nie zatrzasnęło sobie rączek. Co do łóżeczka turystycznego to jest niezbędnik, bo teściowie mieszkają 60 km od Łodzi, a moja rodzina 350 km. I na wakacje też chcemy się wybrać jeszcze w 2014 roku :) Pielucho-ceratka ma służyć jako nakładka do przewijaka. Co do wózka, parasolek czy też śpiworka to i tak dostaję to od siostry, więc w praniu wyjdzie czy będę używać :)

Przy niektórych rzeczy po prostu nie dopisałam ilości sztuk ;)
Obrazek
katrin
 
Posty: 87
Rejestracja: 24 lis 2013, 20:38
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time

Re: Wyprawka dla noworodka i niemowlaka

Postautor: Bian » 25 lis 2013, 11:14

katrin pisze:Co do octeniseptu to słyszałam, że może zapaskudzić pępek zamiast pomóc :( Więc nie wiem sama...

katrin jak dla mnie to świetny środek dezynfekujący. Leżałam teraz na OCP, to używają go też do dezynfekcji narządów rodnych przed badaniem, cewnikowaniem czy okołoporodowo. Świetnie się też sprawdza do ran pooperacyjnych.
Bian
SuperMama
 
Posty: 7849
Rejestracja: 04 lis 2012, 20:05
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 9 times
Been thanked: 103 times

Re: Wyprawka dla noworodka i niemowlaka

Postautor: szaraczarownica » 25 lis 2013, 11:14

katrin pisze:Co do octeniseptu to słyszałam, że może zapaskudzić pępek zamiast pomóc Więc nie wiem sama...

U nas nie dał rady, zaczęło się delikatnie babrać, więc skończyło się na spirytusie. Takim zwykłym 70%.

katrin pisze:Pielucho-ceratka ma służyć jako nakładka do przewijaka

U nas najlepiej się sprawdzała pielucha tetrowa.
Awatar użytkownika
szaraczarownica
Moderator
 
Posty: 14783
Rejestracja: 27 paź 2012, 19:50
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 187 times
Been thanked: 200 times

Re: Wyprawka dla noworodka i niemowlaka

Postautor: katrin » 25 lis 2013, 11:29

sama nie wiem dziewczyny, obawiam się, że jednak więcej zaszkodzi niż pomoże. Czytałam, że teraz zalecają "suchą" pielęgnacje pępka - bez spirytusu, octeniseptu itp. Tylko wodą przemywać.
Ta pielucho-ceratka kosztuje 3 zł więcej niż tetrowa, więc nie jest to majątek :)

A jakie sklepy polecacie z akcesoriami dziecięcymi?
Obrazek
katrin
 
Posty: 87
Rejestracja: 24 lis 2013, 20:38
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time

Re: Wyprawka dla noworodka i niemowlaka

Postautor: szaraczarownica » 25 lis 2013, 11:33

katrin pisze:Czytałam, że teraz zalecają "suchą" pielęgnacje pępka - bez spirytusu, octeniseptu itp. Tylko wodą przemywać.

O nie, ja za taką suchą pielęgnację dziękuję. Nikt mnie nie namówi po tym, jak widziałam ile pod takim kikutem zbiera się ropy i krwi. I ja mam niby to wodą przemywać?
Awatar użytkownika
szaraczarownica
Moderator
 
Posty: 14783
Rejestracja: 27 paź 2012, 19:50
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 187 times
Been thanked: 200 times

Re: Wyprawka dla noworodka i niemowlaka

Postautor: Malwina » 25 lis 2013, 11:35

katrin, jeszcze wiele rzeczy usłyszysz.
Np. sąsiad mój usłyszał, że dziecka się nie kąpie :shock:
No chyba, że dziecko się bardzo usra...
To słowa położnej.

Moja dwójka miała pępuszki spirytusem przemywane i znajome położne też spirytusu używały.
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Malwina
SuperMama
 
Posty: 3804
Rejestracja: 29 paź 2012, 14:02
Has thanked: 29 times
Been thanked: 68 times

Re: Wyprawka dla noworodka i niemowlaka

Postautor: katrin » 25 lis 2013, 11:41

szaraczarownica pisze:
katrin pisze:Czytałam, że teraz zalecają "suchą" pielęgnacje pępka - bez spirytusu, octeniseptu itp. Tylko wodą przemywać.

O nie, ja za taką suchą pielęgnację dziękuję. Nikt mnie nie namówi po tym, jak widziałam ile pod takim kikutem zbiera się ropy i krwi. I ja mam niby to wodą przemywać?

nie wiem, to moje pierwsze dziecko, więc nie znam się :) to może kupie spirytus na początek?

Malwina pisze:katrin, jeszcze wiele rzeczy usłyszysz.
Np. sąsiad mój usłyszał, że dziecka się nie kąpie :shock:
No chyba, że dziecko się bardzo usra...
To słowa położnej.

Moja dwójka miała pępuszki spirytusem przemywane i znajome położne też spirytusu używały.

Masakra :/ Wiadomo, że dziecko się codziennie kąpie, bo się poci jak i my...
Więc kupie ten spirytus. Zawsze mogę octenisept dokupić :)
Obrazek
katrin
 
Posty: 87
Rejestracja: 24 lis 2013, 20:38
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time

Re: Wyprawka dla noworodka i niemowlaka

Postautor: Malwina » 25 lis 2013, 11:44

katrin, dlatego dobrze pogadać z innymi mamami, bo można zwariować od sprzecznych informacji :)
Mnie to dużo dało przy pierwszym :)
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Malwina
SuperMama
 
Posty: 3804
Rejestracja: 29 paź 2012, 14:02
Has thanked: 29 times
Been thanked: 68 times

Re: Wyprawka dla noworodka i niemowlaka

Postautor: Bian » 25 lis 2013, 11:46

katrin pisze:Wiadomo, że dziecko się codziennie kąpie

No właśnie szkoły są różne i na forum też na nie trafisz, bo są mamy, które kąpały noworodka/niemowlę co drugi dzień :) Także dużo wyjdzie w tzw. praniu :)
Bian
SuperMama
 
Posty: 7849
Rejestracja: 04 lis 2012, 20:05
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 9 times
Been thanked: 103 times

Re: Wyprawka dla noworodka i niemowlaka

Postautor: Malwina » 25 lis 2013, 11:48

Bian, ale to ciągle kąpiel. Sąsiad wykąpał swoje dopiero jak mała miała ok. 3 tygodni... :shock:
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Malwina
SuperMama
 
Posty: 3804
Rejestracja: 29 paź 2012, 14:02
Has thanked: 29 times
Been thanked: 68 times

Następna

Wróć do Wyprawka

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość